شهروندان تنها از واحدهای دارای پروانه گوشت بخرند

گوشت ارمنستان برای تنظیم بازار به اصفهان نرسید
دسامبر 13, 2016

شهروندان تنها از واحدهای دارای پروانه گوشت بخرند

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز اصفهان گفت: خواهش ما از شهروندان این است که تنها از واحدهای دارای پروانه و مورد تائید اقدام به خرید گوشت کنند.

رضا انصاری امشب در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه اظهار کرد: نیاز است دولت در راستای کمک به تنظیم بازار گوشت قرمز در این زمینه وارد شود و تا جایی که امکان دارد مشکلات را کاهش دهد.

وی افزود: تمامی واحدهای عضو اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز اصفهان با رعایت انصاف فعالیت می‌کنند و بر اساس آمار موجود کمترین میزان تخلف در این اتحادیه وجود دارد که این موضوع جای خوشحالی دارد، خواهش ما از شهروندان این است که تنها از واحدهای دارای پروانه و مورد تائید اقدام به خرید کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز اصفهان با بیان اینکه برای کمک به مردم، فروشندگان عضو اتحادیه گوشت را با قیمتی پایین‌تر از نرخ خرید خود به فروش می‌رسانند، اضافه کرد: عملکرد برخی فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تعاونی‌ها در سطح شهر مشکلاتی برای واحدهای دارای مجوز این اتحادیه ایجاد کرده و این در حالی است که این فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تعاونی‌ها به برخی قوانین بی‌توجه هستند و حتی مجوزهای لازم را از اتحادیه‌های مربوطه و از جمله اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز برای عرضه محصولات خود دریافت نکرده‌اند که این کار خلاف قانون است.

وی اذعان کرد: فعالان این بخش به عنوان توزیع‌کنندگان یکی از کالاهای اساسی، تلاش‌های زیادی جهت رفاه حال مردم متحمل می‌شوند و اگر قرار بود منصفانه به این صنف نگاه شود باید این حرفه در میان مشاغل سخت جای می‌گرفت.

انصاری با بیان اینکه هزینه‌های خوراک دام و حمل و نقل و مواردی از این قبیل افزایش داشته است، عنوان کرد: اصفهان تنها شهر کشور است که گوشت قرمز در آن به صورت درجه یک و درجه دو عرضه می‌شود؛ در فصل زمستان به طور طبیعی قیمت گوشت به دلیل کاهش عرضه تا حدودی افزایش می‌یابد و در این شرایط قصابان نیز سودی از فروش ندارند و حتی در مواقعی ضرر هم می‌کنند.

وی با اعلام اینکه حدود ۹۰۰ واحد پروانه‌دار و یا در دست اقدام برای دریافت پروانه در اصفهان و زیر نظر اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز فعالیت می‌کنند، ادامه داد: در حال حاضر گوشت‌های برزیلی برای مصرف مردم در بازار وجود دارد، گوشت‌های هندی نیز وارد می‌شوند که به گوشت گاومیش یا بوفالو شهرت دارند و برای مصارف صنعتی و در تهیه فرآورده‌های گوشتی مورد استفاده قرار می‌گیرند و در دسترس مردم برای مصرف قرار ندارند.

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز اصفهان در ادامه گفت: گوشت‌ گوسفندی نیز از کشورهای مجاور همچون ارمنستان وارد کشور می‌شوند اما به بازار اصفهان نمی‌رسند و در اکثر مواقع در تهران و شهرهای دیگر به فروش می‌رسند، این در صورتی است که ورود آن‌ها به بازار اصفهان می‌تواند تا حدودی بازار را تحت کنترل بیشتری قرار دهد.

وی با بیان اینکه اتحادیه نظارت کافی بر واحدهای عرضه کننده گوشت دارد، عنوان کرد: با چندین تیم بازرسی تمامی واحدهای عضو اتحادیه را بازرسی می‌کنیم تا هر گونه مشکلی را برطرف کنیم.

در ادامه این نشست سایر اعضای هیأت رئیسه این اتحادیه به بیان مشکلات، نظرات، پیشنهادات و راهکارها در ارتباط با مباحث مرتبط با حوزه فعالیت خود پرداختند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *